CK LERO-TOUR, s.r.o.

Ostrov Lošinj

Panenská příroda a křišt'álově čisté moře na ostrově Lošinj patří k nejhezčím v Chorvatsku.

Klima na ostrově Lošinj má léčivě účinky pro alergiky a astmatiky. Ta společně s mořských vzduchem působí blahodárně zejména při dýchacích potížích a alergických reakcích na pyly.

Rekreační střediska Mali a Veli Lošinj byla už v minulém století vyhlášenými klimatickými lázněmi.

Na základě výzkumu a doporučení lékařské fakulty ve Vidní byl Mali Lošinj vyhledávaným místem již od počátku 20. století. V roce 1993 dostal Mali Lošinj chorvatskou cenu za čistotu ovzduší.
Léčivé účinky způsobuje zejména spojení lesního vzduchu z borovicového lesa a vzduchu mořského. Téměř podél celého pobřeží ostrova jsou chodníky na okraji borovicového lesa 20m od moře. Spousta cyklostezek vede kolem ostrova.

Začne-li sluníčko na pláži vice pálit, můžete zůstat ve stínu mohutných borovic. Mohutný borovicový les na ostrově Lošinj patří mezi jedinečný jev ve Středomoří.

Městečko Mali Lošinj
Fascinuje svoji jedinečnou architekturou s typickými úzkými uličkami. Městečku dominuje kostel sv. Marie, je proslavené i jako poutní místo. Bylo postaveno Benátčany ovšem historie sahá až do římského období. Ve městě Mali Lošinj je nádherné prostředí, které podtrhuje lázeňský charakter města.

Městečko Veli Lošinj

Je spojen s Mali Lošinjem velice oblíbenou 4 km dlouhou pěší promenádou. Je postavený kolem úzkého zálivu na jihovýchodní straně ostrova. Charakteristické jsou vysoké domy kolem přístavu a početné vily s krásnými zahradami.

Čikat
Krásna zátoka v blízkostí centra města. V borovicových lesich najdete hojnou nabídku rekreačních zařizení. Je tám i umělé vytvořena píseční pláž. Najdete tám i spousta restaurací a místa pro posezení. Idealní pro večerní promenady.

Sunčana uvala
Pokud se vydate od Čikatu na jíh, za zhruba 20 min. lehke prochazky, dostanete se na Sunčanu uvalu. Je tam hezka oblazkova plaž a v blizkosti je i nuda-plaž. Pokud byste pokračovali směrem na jíh, dostanete na značenu stezku která vede skrze divokou přírodu kolem jižní částí ostrova.

Výlety do okolí

LUBENICE
Ves na Cresu  ve výšce 378 metrů nad mořem, asi nejznámějším bodem v okolí. Neměli byste ji míjet. Kouzelné místo s nádherným výhledem na moře a pláž v údolí. Vede tam 5 kilometrová silnice která přes léto muže byt přetížena – je problém míjet se s protijedoucím. Přesto se tam vydejte, nebudete litovat.Pokud se vydáte na některý z výletů, nabízených místními majiteli lodí, určitě se vám podaří uvidět i dovádějící delfíny!

Ostrov SUSAK
Je ostrov vína, často označovaný za "malou Havaj" je údajně nejhezčím ostrovem Jadranu. Velmi jemný písek, který tento ostrůvek tvoří, byl pravděpodobně naplaven z italského pobřeží před 1000 až 2000 lety a vytvořila se zde nádherná přírodní scenérie. Staří obyvatelé tohoto ostrova většinou ještě chodí v krojích a mluví se zde zvláštním chorvatským nářečím.

Ostrov ILOVIK
Je největším ze souostroví ležícího jižně od ostrova Lošinj. Říká se mu také ostrov květů a je úzkým průplavem spojen s ostrovem Sv. Peter. Tamní obyvatelé se živí rybolovem a pěstují převážně vinnou révu a zeleninu.

Ostrov UNIJE
Nachází západně od ostrova Lošinj na vápencových skalách, které jsou zakryty zelenými klečovitými stromy, středomořskými rostlinami, květinami a olivovníky. Romantické zátoky přímo vybízejí ke koupání. 

Ostrov SILBA
Patřící k Zadarskému souostroví, leží nedaleko ostrova Lošinj a také určitě stojí za povšimnutí. Je zde bujná vegetace a pobřeží s převážně písčitými plážemi.