Výlety do okolí

 

LUBENICE – ves na Cresu  ve výšce 378 metrů nad mořem, asi nejznámějším bodem v okolí. Neměli byste ji míjet. Kouzelné místo s nádherným výhledem na moře a pláž v údolí. Vede tam 5 kilometrová silnice která přes léto muže byt přetížena – je problém míjet se s protijedoucím. Přesto se tam vydejte, nebudete litovat.

Pokud se vydáte na některý z výletů, nabízených místními majiteli lodí, určitě se vám podaří uvidět i dovádějící delfíny!

susak

 

Ostrov SUSAK

Je ostrov vína, často označovaný za "malou Havaj" je údajně nejhezčím ostrovem Jadranu. Velmi jemný písek, který tento ostrůvek tvoří, byl pravděpodobně naplaven z italského pobřeží před 1000 až 2000 lety a vytvořila se zde nádherná přírodní scenérie. Staří obyvatelé tohoto ostrova většinou ještě chodí v krojích a mluví se zde zvláštním chorvatským nářečím.

ilovik
Ostrov ILOVIK

Je největším ze souostroví ležícího jižně od ostrova Lošinj. Říká se mu také ostrov květů a je úzkým průplavem spojen s ostrovem Sv. Peter. Tamní obyvatelé se živí rybolovem a pěstují převážně vinnou révu a zeleninu.

 

unijeOstrov UNIJE

Nachází západně od ostrova Lošinj na vápencových skalách, které jsou zakryty zelenými klečovitými stromy, středomořskými rostlinami, květinami a olivovníky. Romantické zátoky přímo vybízejí ke koupání.

silba

 

 

 

Ostrov SILBA

Patřící k Zadarskému souostroví, leží nedaleko ostrova Lošinj a také určitě stojí za povšimnutí. Je zde bujná vegetace a pobřeží s převážně písčitými plážemi.

 

Galerie:

susak1susak2susak3susak4susak5susak6ilovik1ilovik2ilovik3ilovik4ilovik5ilovik6unije1unije2unije3unije4unije5unije6silba1silba2silba3silba4silba5